Sigorta Teşvik Sistemi

 

7103 Sayılı Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik
Yapılması Hakkında Kanun 27.03.2018 tarihli Mükerrer Resmî Gazete yayınlanmıştır. İş ve sosyal güvenlik alanında birçok değişikliğin yer aldığı 7103 Sayılı Kanun’un istihdam arttırıcı teşvikler ve geriye yönelik teşviklerden yararlanma imkânını sağlamaktadır.

Bu kapsamda ilgili kanunun 70. maddesinin yürürlüğe girmesi ile birlikte takip eden ayın başından itibaren 1 ay içinde ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüklerine başvurarak geriye dönük teşvik, destek ve indirimlerden tüm işletmeler yararlanacaktır. İşverene hak ettiği halde yararlanamadığı teşvikler, 2019 Ocak ayında başlayacak şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenecektir.

Bu kanun, 6111 sayılı istihdamın teşvik edilmesi ve 687 sayılı KHK daki geriye dönük yararlandırılmamış SGK teşvikleri için geçerlidir.

Akkaş Şirketler Grubu, kurmuş olduğu  AKKAŞ STS (Sigorta Teşvik Sistemi)  ile  SGK prim ve geriye dönük teşvik, destek ve indirimleri  ve Cari döneme ait  SGK teşvik konularında  hizmet vermektedir.

Öncelikli olarak firmanızın geriye dönük hak edişlerini bedelsiz olarak hesaplamaktayız. Bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz
 +90 541 520 55 40  +90 553 350 72 39

İlgili Kanun için tıklayınız
 
Sigorta prim teşvikleri detay özeti için tıklayınız
 

10 dakika da SGK'dan ne kadar alacağınız olduğunu öğrenin

Ücretsiz Analiz

Yukarı