• blog_13.jpg

* GEÇMİŞ DÖNEM TEŞVİK HESAPLAMALARI

GEÇMİŞ DÖNEM TEŞVİK HESAPLAMALARI 

SGK’DAN İŞVERENLERE GERİYE DÖNÜK TOPLU ÖDEME BAŞLADI

27.03.2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 7103 Sayılı Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile işletmelerimize, geçmişte yararlanamadığı teşvik, destek ve indirimlerden 6 aydan fazla geriye dönük süre sınırlaması olmadan bir defaya mahsus yararlanma fırsatı getirilmiştir. Geriye dönük teşvik başvuruları; taksitler halinde yapılacak ödemelerin, vade farkı başlangıç süresinin 1 ay önce başlaması için 1 Nisan - 30 Nisan tarihleri arasında yapılmalıdır.

5510 sayılı Kanun ve diğer Kanunlarda yer alan prim teşviki, destek ve indirimlerinden yararlanılabileceği halde yararlanılmayan aylar/dönemler için geriye yönelik prim teşviki, destek ve indirimlerden yararlanılması, yararlanılmış olan prim teşvik, destek ve indirimin başka bir prim teşviki, destek ve indirim ile değiştirilmesi 30.04.2021 tarihi itibari ile ortadan kalkmıştır. İlgili tarihe kadar yapılan düzeltme işlemleri ile beraber geriye yönelik teşvik indirim alacakları sgk kurumu tarafından işveren prim borçlarından mahsup edilecektir.

Sektörünün lider firmalarından İstanbul Merkezli; Akkaş Şirketler Grubu, kurmuş olduğu  AKKAŞ STS (Sigorta Teşvik Sistemi)  ile  SGK prim ve geriye dönük teşvik, destek ve indirimleri  ve Cari döneme ait  SGK teşvik konularında  hizmet vermektedir.

 

 

10 dakika da SGK'dan ne kadar alacağınız olduğunu öğrenin

Ücretsiz Analiz

Yukarı